• مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان استان تهران، تهران
 • دندانپزشکی کودکان در غرب تهران
 • دندانپزشکی کودکان در شرق تهران
 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان
 • مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان استان تهران، تهران

  دندانپزشکی مخصوص کودکان دسته ای از دندانپزشکی می باشد که سروکارش با کودکان است. این دسته دندانپزشکی برای نخستین بار به وسیله انجمن داندانپزشکی آمریکا، دانشگاه سلطنتی دندانپزشکان کانادا و دانشگاه سلطنتی دندانپزشکان استرالیایی به صورت حرفه ای شروع به کار کرد.

  دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

  این رشته بیشتر بر روی پرورش کودکان و نوجوانان متمرکز شده است و آسیب های بیماری ها و نحوه جلوگیری از آنها، مدیریت و روانپزشکی اطفال و سایر زمینه های این رشته را بررسی و مورد تدقیق قرار می دهد.

  دندانپزشکی کودکان در شرق تهران

  برخی از دندانپزشک ها برروی درمان کودکان فلج مغزی، عقب افتاده ذهنی و اوتیسم نیز کار می کنند. دندانپزشک های عمومی اگر بخواهند می تواند طی دو یا سه سال آموزش این رشته را فرابگیرند و در آ« مشغول فعالیت شوند. فرق دندانپزشکی عمومی و دندانپزشکی برای کودکان، در نحوه ارتباط با کودکان است. این رشته یکی از اجزا رشته روانشناسی کودک می باشد.

  کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان

  علت و درمان سیاهی دندان کودکان

  علت سیاهی دندان در کودکان و درمان سیاهی دندان کودکان ، شاید شما هم منتظر هستید تا دندان های زیبای کودک شما از زیر لثه بیرون بیایند و دندان ها زیبایی لبخند او را دوچندان کند. ولی پس از مدتی از بیرون آمدن دندان های کودکتان می فهمید که رنگ دندان های شیری سفید کودک پس از مدتی به تدریج سیاه می شود، برای پیشگیری از این مشکل با ما در ادامه همراه باشید. دندان های شیری معمولا کرمی رنگ یا عاجی رنگ می باشند ولی در مواردی این دندان ها تغییر رنگ می دهند و سیاه می شوند. وجود داشتن خیلی از لکه ها حتمی است ولی تغییر رنگ و سیاه شدن دندان های شیری به دندان های دائمی انتقال نمی یابد.
  ادامه مطلب علت و درمان سیاهی دندان کودکان

  کشیدن و ترمیم دندان های شیری کودکان

  کشیدن و ترمیم دندان های شیری کودکان ، کودکان از لحظه تولد ۱۲ دندان شیری در دهان خود زیر لثه ها دارند که منتظر بیرون آمدن هستند. زمان دندان درآوردن کودکان با هم فرق دارد. بعضی از پدر و مادرها تصور می کنند که چون دندان های شیری بعدا از دهان کودکشان می افتد و دندان های دائمی به جای آنها در می آید چندان مهم نیستند.

  اما باید توجه داشته باشند که برای رشد دندان های دائمی و سالم بودن آنها و هضم درست خوارکی ها و ظاهر صورت و نحوه حرف زدن دندان شیری در کودکان مهم هستند. اگر به موقع و درست به دندان های شیری رسیدگی شود این موارد در آینده برای کودک مشکلی ایجاد نمی کنند. دندان های آسیاب شیری آخرین دندان های شیری می باشند که از دهان کودک می افتد. در وضعیت معمولی این دندان ها حتی تا سن ۱۲ سالگی آنها با دندان های دائمی عوض نمی شوند، دندان های شیری ۲۰ تا هستند که رفته رفته با دندان های همیشگی کودک عوض می شوند.

  اگر دندان های شیری به خوبی محافظت و رسیدگی نشوند منجر به دندان درد و همچنین عارضه های گوناگون دیگر در کودک بعد از درآمدن دندان های دائمی می شود. پوسیده شدن دندان خیلی سریع در کودکان منجر به دندان درد و آبسه می شود.
  ادامه مطلب کشیدن و ترمیم دندان های شیری کودکان

  دندانپزشکی کودکان و ویژگی های بهترین دندانپزشک اطفال

  دندانپزشکی کودکان و ویژگی های بهترین دندانپزشک اطفال ، دندانپزشکی کودکان دسته ای از دندانپزشکی می باشد که سروکارش با کودکان است. این دسته دندانپزشکی برای نخستین بار به وسیله انجمن داندانپزشکی آمریکا، دانشگاه سلطنتی دندانپزشکان کانادا و دانشگاه سلطنتی دندانپزشکان استرالیایی به صورت حرفه ای شروع به کار کرد.

  این رشته بیشتر بر روی پرورش کودکان و نوجوانان متمرکز شده است و آسیب های بیماری ها و نحوه جلوگیری از آنها، مدیریت و روانپزشکی اطفال و سایر زمینه های این رشته را بررسی و مورد تدقیق قرار می دهد.

  برخی از دندانپزشک ها برروی درمان کودکان فلج مغزی، عقب افتاده ذهنی و اوتیسم نیز کار می کنند. دندانپزشک های عمومی اگر بخواهند می تواند طی دو یا سه سال آموزش این رشته را فرابگیرند و در آن مشغول فعالیت شوند. فرق دندانپزشکی عمومی و دندانپزشکی کودکان، در نحوه ارتباط با کودکان است. این رشته یکی از اجزا رشته روانشناسی کودک می باشد.

  دندانپزشک کودک باید بتواند فضایی صمیمی و با اعتماد و صادق را با کودک برقرار کند. دندانپزشک اطفال بایست در نحوه چینش اثاث مطب خود نهایت دقت را بکند و برای راحتی کودکان فضای دلچسب و لذتبخش ایجاد کند تا بتواند با کودکان رابطه برقرار کند و بتواند آموزش ها و راهکارهای لازم را برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های آنها ارائه بدهد.
  ادامه مطلب دندانپزشکی کودکان و ویژگی های بهترین دندانپزشک اطفال