بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

دندانپزشک زیبایی خوب در تهران

امروزه دندانپزشکی زیبایی مدرن برای ترمیم طبیعی دندان های شما گزینه های زیادی را پیش رویتان می گذارد. ترکیبی از روش های مدرن و حرفه ای که از مواد چسبنده به رویه دندان و مواد خیلی مقاوم و با کیفیت همرنگ (ترمیم کامپوزیتی) با دندان تشکیل شده جایگزین روش های قدیمی تر که بیشتر به رنگ نقره ای هستند شده است.

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

از روش های دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان می توان به ونیرهای کامپوزیتی و سرامیکی (لمینیت)، بلیچینگ اشاره نمود. در زیر هر یک از این روش ها و مواد را توضیح مختصری می دهیم.

کلینیک دندانپزشکی دندون طلا روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان را با به روزترین شیوه ها برای سلامتی دندان های شما انجام می دهد.

بهترین دندانپزشک ایران

درمان شکل و رنگ لثه با لیزر

درمان شکل و رنگ لثه با لیزر ، حتی اگر دندان های شما منظم و یکنواخت باشند، باز احتمال دارد طرح لبخند شما به خاطر هماهنگ نبودن خط لثه یا پایین بودن زیاد لثه از خط لب تان، بد دیده شود. در دندانپزشکی زیبایی این حالت را لبخند لثه ای می نامند. در این حالات دندان های شما ریزتر دیده شده و باعث خجالت تان موقع خندیدن می شوند. در بهترین حالت باید بین لثه و دندان های شما هماهنگی برقرار باشد تا خنده شما زیباتر به نظر برسد. خوشبختانه در حال حاضر با تکنیک های زیبایی می‌ توان لبخند لثه ای را ترمیم کرد.

در صورتی که از ظاهر لثه ها و خط لثه های خود رضایت چندانی ندارید، شاید تغییر فرم، شکل و رنگ لثه یا همان جراحی لثه رضایت شما را برآورده کند. عمل زیبایی تغییر فرم، شکل و رنگ لثه می تواند خط لثه شما را هماهنگ کند و طرح لبخند غرورآمیزی را به لب ها و دندان های شما بدهد.

 

علل ناهماهنگ بودن لثه‌ ها

علت های زیادی می تواند در بالاتر و پایین تر بودن لثه ها اثرگذار باشد. لثه‌ هایی که دندان ها را پوشش می دهند می توانند دندان ها را کوچک نشان دهند. علت آن هم می تواند ژنتیکی یا یک عارضه مربوط به سلامتی یا استفاده از برخی داروها باشد.

بالا بودگی خط لثه و بزرگ دیده شدن دندان‌ ها معمولا به خاطر نشست لثه‌ ای به وجود می آید که در این حالت ساختار لثه از سطح دندان به عقب حرکت می کند و ریشه‌ دندان را نمایان می کند. نشست لثه نه تنها می‌ تواند باعث بزرگ دیده شدن دندان ها شود بلکه باعث مشکلات دندانی حادی مثل پوسیدگی و خرابی دندان هم می شود. همینطور احتمال دارد علامتی از بیماری‌ های لثه باشد که به معنای خالی شدن بافت های محافظت کننده از دندان‌ ها (استخوان‌ ها و لثه‌ ها) هستند.

آیا جراحی زیبایی لثه ضروری است؟

تغییر فرم، شکل و رنگ لثه به تنهایی یک عمل زیبایی به حساب می آید. در اکثر اوقات این عمل از نظر دندانپزشکی لازم نیست. بسیاری از افراد برای بهتر کردن ظاهر لبخند خود اقدام به تغییر فرم، شکل و رنگ لثه های خود می کنند. اما بعضی دیگر این درمان را به منزله جزئی از درمان های لازم برای لثه مثل بیشتر کردن طول تاج، کوچک کردن پاکت‌ ها و عمل‌ های اصلاحی انجام می‌ دهند.

درمان های مربوط به جراحی لثه که عمل زیبایی نیستند عبارتند از: افزودن ساختار لثه در صورت نشست لثه و قطع بافت لثه‌ ای که رشد بیش از اندازه ای داشته به صورتی که جزئی از تاج دندان را پوشش داده است.

امروزه با گسترش فناوری لیزر در دندانپزشکی و وسیله ای مانند لیزر دیود، بیماران به راحتی می توانند لثه های خود را تراش داده و طرح لبخند خود را سریعتر و ساده تر و بدون درد ترمیم نمایند.

مزایای درمان لثه با لیزر

استفاده از لیزر درمانی پیشرفته برای پیشگیری از بیماری‌ های لثه یا غیر همسانی لثه‌ ها است. درمان لیزری یک تکنیک خلاقانه و بی درد برای از بین بردن باکتری‌ های آسیب رسان به دهان و دندان است و همچنین محافظت از دندان‌ هایی که ممکن است با درمان‌ های رایج از بین بروند، در این روش آسان تر است. استفاده از لیزر هفت برتری نسبت به سایر درمان های لثه ای دارد.

   • قطع فوری خونریزی لثه‌ ها
   • بسته شدن پاکت‌ های عمیق پریودنتال
   • حذف برش در لثه‌ ها، درد و بقیه نگرانی های مربوط به جراحی
   • کم شدن یا حذف احتمال لق شدن دندان‌ ها
   • درمان استخوان و ساختار رباط
   • بیشتر شدن احتمال موفقیت عمل
   • تکنیکی راحت برای عقب‌ نشینی لثه

مزایای لیزر نسبت به مته های دندانپزشکی

   • کم بودن درد
   • کم شدن نگرانی و استرس بیمارهایی که با مته دندانپزشکی راحت نمی باشند
   • کم شدن تورم در مدت زمان درمان‌ های ساختار نرم
   • محافظت از دندان های سالم هنگام حذف پوسیدگی‌ های دندان

اگر لثه‌ های شما بیش از اندازه بالا یا پایین باشند و ظاهر بدی به لبخند شما داده باشند، به احتمال زیاد شما گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی لثه هستید. بیمارانی که لثه‌ های بدشکل دارند یا لثه‌ های آنها قسمت زیادی از دندان هایشان را پوشش داده، گزینه های مناسبی برای جراحی لثه هستند.

روند جراحی زیبایی لثه

در ابتدای روند درمانی جراحی زیبایی لثه، دهان بیمار با کمک بی حسی موضعی کاملا بی حس می شود تا بیمار دردی را احساس نکند.

بعد دندانپزشک با کمک لیزر بافت زاید لثه را به آرامی برش می دهد و خط لثه‌ ناهماهنگ و نامتوازن را برمی دارد.

اگر از لیزرهای دیود برای برش دادن استفاده شود، بافت لثه کاملا می سوزد، پس احتمال خونریزی و عفونت به کمترین میزان خود می رسد.

همه روند درمانی جراحی لثه در یک جلسه انجام می شود.

التیام بعد از جراحی زیبایی لثه

بعد از جراحی احتمال دارد فرد به مدت یک هفته درد یا ورم هایی در لثه های خود احساس کند.

در روز عمل کاملا استراحت کنید. دندانپزشک دستورالعمل های لازم را برای بهبودی سریع شما بیان می کند.

دردی که در این مدت تحمل می کنید خیلی کم است و مشکلی در برنامه های کاری و زندگی شما ایجاد نمی کند، پس شما به راحتی می توانید حرف بزنید، غذا بخورید و نوشیدنی های دلخواه خودتان را بنوشید.

در چند روز اول بعد از درمان از غذاهای نرم استفاده کنید و غذای تند و سفتی نخورید.

دندانپزشک برای تسکین درد شما آرامبخش هایی مثل ایبوپروفن تجویز می کند.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را به آرامی انجام دهید.

در صورتی که ورم ها و خونریزی در ناحیه عمل شده بیش از اندازه بود، یا استرسی درباره این موارد داشتید، به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید.

عوارض جراحی لثه

اگر شما دندانپزشک متخصصی را برای جراحی زیبایی لثه خود انتخاب کرده باشید، عارضه های عمل و بعد از عمل زیبایی لثه خیلی کم خواهد بود. ولی احتمال خونریزی و ورم های زیاد در لثه ها و حساسیت به بی‌ حس‌ کننده وجود دارد.

هزینه جراحی زیبایی لثه

هزینه تغییر فرم، شکل و رنگ لثه با لیزر با توجه به میزان لثه موردعمل تعیین می شود.  اگر خط لثه فوقانی یک دندان نیاز به عمل داشته باشد هزینه عمل کمتر خواهد بود ولی اگر همه خط لثه تحت عمل قرار گیرد و نیاز به استفاده از گرافت نیز باشد، قیمت جراحی زیبایی لثه بیشترین مقدار را خواهد داشت.

همینطور قیمت درمان های اضافی مثل لمینت دندان یا روکش دندان نیز به جمع هزینه ها افزوده خواهد شد. برای اطلاع از هزینه های درمانی موردنیاز خود از دندانپزشک متخصص مشاوره بگیرید. خدمات بیمه غالبا هزینه جراحی زیبایی لثه را پوشش نمی دهد.

درمان شکل و رنگ لثه با لیزر را می توانید در سایت دندون طلا بخوانید و از بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص دندانپزشکی به صورت آنلاین نوبت دریافت کنید. ویا اینکه با پزشکان در مورد بیماری خود مکاتبه کنید و از پزشکان دندون طلا مشورت بگیرید.

اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده

اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده ، احساس خوب داشتن و انتقال آن به دیگران یکی از خواسته های افراد است، شاید چیزهایی زیادی باعث این احساس در شما شود. مسلما خنده و لبخند زیبا به چهره داشتن می تواند به این خواسته شما کمک زیادی کند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به شکل و صورت خودتان اهمیت می دهید. دندانپزشکی دندون طلا می تواند لبخند شما را به کل تغییر دهد و چهره زیبایی از شما در ذهن دیگران بیافریند.

در اصلاح طرح لبخند روش های محتلفی با هم ترکیب می شوند تا بدون هیچ جراحی سختی لبخند شما تغییر و بهبود یابد. اصلاح طرح لبخند برای برطرف کردن مشکلات گوناگونی مانند دندان‌ های شکسته، لب‌ پریده، کج، افتاده و بدرنگ سودمند است.

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند لثه‌ های نامرتب و بدفرم را اصلاح و سایر مشکل های دندان های شما را رفع می کند. اصلاح طرح لبخند به صورت مشاهده پذیری طول، عرض، رنگ و فرم دندان‌ های شما را اصلاح می کند تا ظاهر شما شاداب تر و هماهنگ تر با بقیه اندام های صورت تان باشد. فرآیند اصلاح طرح لبخند تنها عمل زیبایی نیست بلکه در مدت اجرای آن، سایر مشکلات کارکردی دندان مانند بیماری نیش بد یا همان مال آلکوژن، نیز تشخیص داده می شوند.

 

فواید داشتن لبخند اصلاح‌ شده عبارتند از

تجانس - عمل چند روش زیبایی به وسیله دندانپزشک باعث می شود شما تفاوت‌ ها و تضادهایی که در موقع عمل هر یک از روش ها توسط دندانپزشک با روش ها و مواد گوناگون و زمان بندی خاص صورت می گیرد، را به خوبی درک کنید و از دوباره کاری و از هماهنگی هر یک از روش ها در درمان دندان های خود جلوگیری کنید.

کم شدن تعداد جلسه های مراجعه - دندانپزشک با کمک پروسه جامع اصلاح طرح خنده، می‌ تواند روش‌ های درمانی را به صورتی اثرگذار دسته بندی کند تا در زمان شما صرفه‌ جویی صورت گیرد و تعداد جلسه های مورد نیاز به کمترین تعداد خود برسد.

صرفه‌ جویی در هزینه - چون اصلاح طرح لبخند روش کاملا جامع است با کمک آن می‌ توانید از پرداخت هزینه‌ های زاید پرهیز کنید و به روش زیبایی دلخواه خود بدون صرف هزینه اضافی برسید.

مشکلاتی که در اصلاح طرح لبخند از بین می روند

در اصلاح طرح لبخند روش های محتلفی با هم ترکیب می شوند تا بدون هیچ جراحی سختی لبخند شما تغییر و بهبود یابد. در این بهبود موارد زیر از دندان های شما برطرف و اصلاح می شوند.

شکل صورت - از نظر زیبایی شکل دندان‌ های  شما بایست یک فرم و با خصوصیات چهره شما سازگار باشند.

رنگ دندان‌ ها - همخوانی رنگ دندان های شما با یکدیگر و دندان های اصلاح شده خیلی اهمیت دارد. این عامل به شما کمک می کند تا لبخندی طبیعی بر چهره داشته باشید. دندان‌ های سفیدتر باعث لبخندهایی جوان‌ تر و طبیعی‌ تر در صورت شما می شوند. دندان‌ هایی که شفاف نیستند مصنوعی و غیرطبیعی به نظر می رسند. رنگ، پوست و موی سر شما احتمال دارد بر تیره بودن یا روشن بودن پوسته های پرسلین توصیه شده تاثیر بگذارند .

دندان‌ های کج - در اصلاح طرح لبخند با پر کردن فضاهای خالی و هم ردیف کردن دندان‌ ها به وسیله ارتودنسی می‌ توان دندان‌ های کج را صاف تر کرد.

دندان لب‌ پریده و یا دارای فاصله - با درمان اصلاح طرح لبخند، دندان‌ های لب‌ پریده، ترک‌ خورده و یا دندان‌ های ناقص پوشش داده می شوند. روش‌ های اصلاح طرح لبخند می تواند باعث برطرف شدن فواصل بین دندان ها و صاف تر شدن دندان های شما شود.

کاندیدای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طراحی لبخند یک درمان زیبایی اختیاری و سفارشی است که برای برطرف کردن خواسته های هر فردی از دندان های او انجام می شود. تشخیص اینکه دندان های شما برای درمان اصلاح طرح لبخند مناسب است یا نه، به عهده دندانپزشک زیبایی است. دندانپزشک با اطلاع از نیازهای شما و با استفاده از فناوری روز زیبایی و روش های درمانی دندان و فک صلاحیت انجام طرح لبخند را دارد و با معاینه دندان ها، صلاحیت کاندیدای مناسب بودن شما برای این عمل زیبایی را ارزیابی می کند.

دندان های شما نباید هیچ پوسیدگی داشته باشند و شما نباید بیماری لثه و سایر بیمارهای مرتبط با دهان و دندان را داشته باشید. کلینیک دندانپزشکی دندون طلا با انجام درمان‌ های ترمیمی زیبایی مانند ایمپلنت دندان و روکش ، موقعیت دندان های شما را برای اصلاح طرح لبخند بهبود می بخشد. اصلاح طرح لبخند، ترکیبی از دو یا چند روش زیبایی در یک برنامه دندانپزشکی زیبایی است.

ارتودنسی زیبایی

ارتودنسی نامرئی دسته ای از ارتودنسی با پلاک‌ متحرک، راحت و پنهان است که در زمان درمان هم مشکلی برای لبخند شما نمی گردد. پلاک‌ های شفاف ارتودنسی نامرئی با استفاده از فناوری عکسبرداری کامپیوتری سه بعدی ایجاد می شوند و عملکرد و کارآیی آن در منظم کردن دندان ها توسط متخصصان دندانپزشکی ثابت شده است. ارتودنسی نامرئی بدون نیاز به سیم کشی و بریج دندان، دندان‌ هایی منظم و لبخندی زیبا را برای شما به همراه دارد.

ونیرهای پرسلن

این ونیرهای سفارشی که از جنس پرسلن هستند برای پوشاندن خیلی از مشکل ها و نقص های دندان در جلوی دندان‌ ها کار گذاشته می‌ شوند و لبخند زیبا و متوازنی را در دهان پدید می آورند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت با پوسته نازک همرنگ دندان های شما می شود و در مخفی کردن نقص و مشکلات دندان‌ ها و بهبود ظاهر آن‌ ها مناسب است. کامپوزیت ها به صورت محتاطانه و بدون تراش بر روی سطح دندان کار گذاشته می‌ شود.  در واقع کامپوزیت ونیر مشابه لمینیت دندان است ولی جنس آن از کامپوزیت است و نیاز به قالبگیری و لابراتوار ندارد.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان برای از بین بردن لکه‌ های روی دندان و درخشان کردن آن‌ ها موثرترین روش است. کلینیک دندانپزشکی دندون طلا این روش را برای زیباتر شدن طرح لبخند شما پیشنهاد می دهد.

روکش دندان یا کراون

با کمک روش های ترمیمی سفارشی محکم و ماندگار، روکش و بریج دندان و  پوشش دادن کامل دندان‌های به‌شدت تخریب‌ شده، وضعیت دندان‌ها را بهبود دهیم.

اصلاح لبخند لثه‌ ای

در روش اصلاح لبخند لثه‌ ای با کمک دستگاه لیزر پیشرفته‌ بافت‌ های زیاد لثه برداشته می شود تا طرح لبخند شما زیباتر و جذاب تر باشد.

سؤالاتی درباره اصلاح طرح لبخند

من می‌خواهم طرح لبخند خود را عوض کنم شما چه طرح لبخندی را به من توصیه می‌کنید

دو نفر شبیه به هم نیستند و طرح لبخند هر کسی متفاوت است. برای آغاز پروسه اصلاح طرح لبخند یک جلسه مشاوره گذاشته می شود و خواسته های شما توسط دندانپزشک شنیده می شود و روش های پیشنهادی دندانپزشک برای زیبایی طرح لبخند به شما ارائه می شود. تغییرات دلخواه شما تحت برنامه  درمانی در می آید و کار بر روی درمان و اصلاح طرح لبخند شما شروع می شود.

اگر به بیش از یک روش درمانی نیاز باشد چه طور ؟

با توجه به سلامت دهان و دندان شما دو یا چند روش درمانی توصیه می شود که شما می توانید ترکیبی از روش های درمانی ترمیمی و یا زیبایی را انتخاب کنید. برخی از روش‌ های ترکیبی که در کلینیک دندانپزشکی دندون طلا انجام می شود عبارتند از:

ترکیب روش سفید کردن دندان با روش روکش پرسلن و یا ترکیب ایمپلنت دندان با روش ارتودنسی . پس از مشورت کردن با دندانپزشک شما می توانید روش های دلخواه خودتان را برای رسیدن به لبخند موردنظرتان را انتخاب کنید.

استفاده از کدام روش‌ زیبایی اصلاح طرح لبخند رایج تر است ؟

این مورد به خواسته شما بستگی دارد شما چه تغییراتی را می خواهید بر روی طرح لبخند خود پیاده کنید؟ هر یک از خواسته های شما تعیین کننده زمان روش و روش زیبایی اطلاح طرح لبخند شما خواهد بود. بازه و نوع روش‌ های زیبایی به کار رفته از روش ونیرپرسلن، سفید کردن دندان، ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان تا جراحی خط لثه و یا هر روش زیبایی دیگری که به شما توصیه می شود فرایند متغیری را دارد.

در چند جلسه اصلاح طرح لبخند من تکمیل می شود؟

تعداد جلسات به روش هایی که برای دندان شما اعمال می شود تا به نتیجه مطلوب برسیم وابسته است. احتمال دارد پروسه اصلاح طرح لبخند با یک جلسه یا دو جلسه در یک هفته کامل شود. روش زیبایی ای که شما برای دندان های خود انتخاب می کنید تعیین کننده تعداد جلسات برای رسیدن به خواسته شما خواهد بود.

هزینه اصلاح طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند یک عمل زیبایی و کاملا اختیاری است و هزینه آن مشمول طرح بیمه نمی شود. هزینه های عمل طراحی لبخند به عواملی مانند دامنه اقدامات درمانی مورد نیاز، مهارت دندانپزشک، هزینه کلینیک دندانپزشکی و اجناس به کار رفته در جراحی وابسته است. زمان درمانی و هزینه طراحی لبخند به تخصص دندانپزشک، نوع بیمه درمانیریال شرایط بهداشتی دندان و میزان اصلاح وابسته است.

هر چقدر درمان اصلاح طرح درمان پیچیده تر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. اصلاح طرح لبخند پروسه بهبود ظاهر لبخند و فراهم آوردن لبخند زیبا به وسیله یک یا چند شیوه زیبایی و اصلاح فرم و اندازه دندان مثل لمینیت، روکش دار کردن، باندینگ کامپوزیت، کاشت دندان و سفید کردن دندان می باشد. در اصل، هزینه اصلاح لبخند لثه ای عملی است که اجرای آن کاملا منوط به خواسته و اختیار فرد است.

اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده و آشنایی با هزینه اصلاح طرح لبخد و همچنین عوارض اصلاح طرح لبخد در دندان ها برای زیبایی خنده را بیشتر بدانید.

کاشت نگین دندان

سفید کردن دندان یا بلیچینگ برای زیبایی دندان از مد افتاده است و کاشت نگین دندان جای آن را در زیبایی دندان گرفته است. نگین دندان لبخند شما را زیباتر و درخشش دندان های شما را بیشتر می کند. کاشت نگین دندان هر چند خودنمایی زیادی دارد ولی طرح لبخند را زیباتر و درخشان تر می کند.

نگین دندان چیست؟

کاشت نگین دندان ، نگین دندان که برای زیبایی دندان و طراحی لبخند زیبا به کار می رود از سنگ مصنوعی بی رنگ و براقی تشکیل شده که هر فلز پرارزشی مثل طلا و انواع سنگ های گرانبها مثل بلورهای ریز را شامل می شود. نگین دندان در در بخش جلویی و بالایی دندان های جلویی یا دندان های نیش یا هر دندانی که در موقع خندیدن دیده می شود گذاشته می شود. نگین دندان در موقع خندیدن شما می درخشد و توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند و لبخند شما را سفیدتر و با درخشش تر جلوه می دهد.

درباره کاشت نگین دندان و طراحی لبخند

در زیر نکته هایی درباره کاشت نگین دندان و زیبایی طرح لبخند دندان بیان می کنیم.

 • شیوه کاشت نگین دندان غیرتهاجمی و بدون درد می باشد.
 • به مراقیت های خاصی نیاز ندارد.
 • نگین را می توان هر زمانی که بخواهید در آورد و یا عوض کرد و اثری روی مینای دندان شما ندارد.
 • کاشت نگین دندان بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد و ۱۰۰ درصد قابل برگشت می باشد.
 • نگین در مقابل لکه مقاوم می باشد.
 • مسواک زدن مثل سابق است. و هیچ محدودیتی برای شما ندارد.
 • اگر کاشت درست انجام شود هیچ عارضه و ضرری نخواهد داشت و هیچ آسیبی به ساختار دندان های شما نمی زند. کاشت نگین در دندان اگر با نظارت و دست دندانپزشک انجام شود بی ضررترین کاشت ها می باشد.

روش چسباندن نگین روی دندان

حتما کار گذاشتن نگین دندان را یک دندانپزشک متخصص انجام دهد تا از هماهنگی کامل نگین روی دندان اطمینان حاصل شود. پروسه کاشت نگین در دندان کوتاه مدت و بدون درد است و تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد. نگین انتخاب شده با کمک یک ماده چسبناک قوی روی دندان چسبانده می شود. مینای سطح دندان در این شیوه نبایست سوراخ شود.

قبل از گذاشتن نگین واقعی باید از دندانپزشک مشاوره بگیرید و دندان پزشک با بررسی و معاینه دندان شما توصیه های لازم را به شما می کند. اگر نیاز به اقدامات پیشینی برای نگین باشد و اگر پیش از کاشت نگین روش درمانی خاصی نیاز داشته باشید آنها را به شما بازگو می کند.

دندانپزشک به شما اطمینان می دهد که مینای دندان شما قوی، سالم و بدون مشکل است یا نه. اگر دندانپزشک بفهمد که دندان شما مشکلی دارد، دندان دیگری را برای کاشت نگین به شما یشنهاد می دهد.

هنگامی که دندانپزشک از بهداشت دهان و دندان شما راضب بود برای شما نگین مناسب را پیشنهاد می دهد و سطح دندان و بافت کناری آن را به صورت کامل تمیز می کند. البته سطح دندان اندکی زبر می شود و بعد نگین در دندان دلخواه شما چسبانده می شود. دندانپزشک فهرستی از مراقبت های لازم را برای شما می دهد. اگر هر گونه درد یا ناراحتی داشتید یا مشکلی برای نگین پیش آمد هر چه زودتر با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

برداشتن نگین از روی دندان

اگر خواستید نگین دندان را از روی دندان خود بردارید، به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا او اینکار را برای شما انجام دهد. خودتان نگین را در نیاورید، چون احتمال دارد به دندان تان صدمه بزنید.

شما پس از کاشت نگین باید دندان های خود را با مراجعه به دندانپزشک تمیز نگه دارید. نگین دندان برای تمیز نگه داشتن دندان شما به وسیله دندانپزشک مشکلی را ایجاد نمی کند. منطقه زیر نگین مثل ماده پر کننده درزگیری شده و به هیچ باکتری ای اجازه ورود نمی دهد. دندانپزشک به آسانی می تواند بخش فوقانی و کناره های نگین را با یک وسیله نرم صیقل دهد.

ماندگاری نگین دندان چقدر است؟

نگین های کار گذاشته شده روی دندان شما معمولا ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. البته بیشتر ماندن نگین به محل چسباندن نگین ، عادت های غذایی و بهداشت دهان و دندان شما وابسته است. اگر خواستید نگین دندان را دربیاورید یا آن را تعویض کنید، دندانپزشک به آسانی این کار را انجام می دهد. مینای دندان شما در کندن و برداشتن نگین هیچگونه آسیبی نمی بیند و چیز زایدی در دهان شما به جا نمی ماند.

نگین دندان به دندان شما آسیبی نمی زند. نگین مانند یک سیم ارتودنسی به مینای دندان شما و یا مانند ماده ای پرکننده به دندان های پیشین شما اتصال می یابد و هیچ درد و سوراخی ندارد. کاشت و برداشت نگین دندان به گذاشتن و برداشتن سیم های ارتودنسی شبیه است. برداشت نگین خیلی آسان است و هیچ دردی ندارد.

نگین در مسواک زدن هیچ تغییری ایجاد نمی کند شما می توانید مثل همیشه دندان های خود را با خیال راحت مسواک بزنید. البته در روز اول بعد از کاشت نگین توصیه می شود از مسواک های برقی استفاده نکنید.

نگین دندان از بلورهای شیشه ای یا طلایی ریزی می بانشد که تیزی ندارند. نگین دندان اگر بیفتد و به بدن شما هم برود به همان فرم طبیعی که وارد بدن شده از آن خارج می شود.

قیمت کاشت نگین روی دندان

هزینه و قیمت کاشت نگین روی دندان ثابت نیست و به نحوه طراحی نگین و کیفیت مواد به کار رفته در آن وابسته است. به همین خاطر پیش از کاشت باید درباره این موارد با دندانپزشک خود به توافق برسید. کاشت نگین دندان یک عمل زیبایی خاص است که باید توسط متخصص دندانپزشکی و در محل مناسب خود انجام شود. برای هزینه کردن کمتر به مراکز نامعتبر و شخص دیگری به جز دندانپزشک معتبر و کلینیک دندانپزشکی مراجعه نکنید چون این مراکز و اشخاص تضمینی برای نحوه کار خود ندارند و عوارضی را برای دندان های شما باعث می شوند که به آنها جوابگو نیستند.

کاشت نگین دندان لبخند شما را زیبا و درخشان می کند. این کاشت هیچ ضرر و عارضه بعد از عملی ندارد. لازم نیست بعد از عمل مراقبت هی خاصی را نسبت به دندان خود به کار ببندید، با دندان های خود مثل حالت طبیعی برخورد کنید و انگاری هیچ اتفاقی نیفتاده است. شما می توانید مثل سابق دندان های خودتان را مسواک کنید و نباید نگران افتادن و یا کنده شدن نگین روی دندان خود باشید. برای تمیزی بیشتر دندان های خود می توانید به کلینیک دندانپزشکی دندون طلا مراجعه کنید. اگر خواستید نگین را بردارید، به سادگی با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی این کار برای شما انجام می شود.

کاشت نگین دندان جایگزین کم هزینه تر نسبت به سفید کردن دندان یا بلیچینگ برای زیبایی دندان است. نگین دندان چسبی دندون طلا را در اینجا ببینید.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ، امروزه دندانپزشکی زیبایی مدرن برای ترمیم طبیعی دندان های شما گزینه های زیادی را پیش رویتان می گذارد. ترکیبی از روش های مدرن و حرفه ای که از مواد چسبنده به رویه دندان و مواد خیلی مقاوم و با کیفیت همرنگ (ترمیم کامپوزیتی) با دندان تشکیل شده جایگزین روش های قدیمی تر که بیشتر به رنگ نقره ای هستند شده است.

از روش های دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان می توان به ونیرهای کامپوزیتی و سرامیکی (لمینیت)، بلیچینگ اشاره نمود. در زیر هر یک از این روش ها و مواد را توضیح مختصری می دهیم.

 

دندانپزشکی زیبایی با کامپوزیت ها

کامپوزیت ها ماده های ترمیمی سفید رنگ و شبیه رنگ دندان هستند که با دقت ساخته شده باشند و کارخانه سازنده آنها معتبر باشد می توان به جای روش قدیمی آمالگام (ماده های نقره ای رنگ) از آنها استفاده کرد.

بیشتر دندان های جلویی و عقبی را با این روش می توان ترمیم کرد. برتری این روش و مواد در کمتر تراش خوردن دندان است و بافت دندان را بیشتر حفظ می کند. همچنین این ماده ها به خاطر چسبیدن (باند شدن) به دندان، حالت و شکل دندان را هم حفظ می کنند.

ونیرهای کامپوزیتی

در دندان های جلویی که همشکل و همرنگ و هم اندازه نیستند و از طرفی نمی توان ارنودنسی کرد و یا ارتودنسی به تنهایی جوابگو نیست می توان برای برگرداندن زیبایی دندان از مواد همرنگ استفاده کرد.

اگر دندان پوسیده ای در دهان نباشد و یا رنگ و عیبی در رنگ دندان ها نباشد نیازی به بی حسی نیست و دندان تراش هم داده نمی شود و فقط رویه آن برای باند شدن بیشتر اندکی زبر می شود. بعد به وسیله رنگ های گوناگون همرنگ با دندان کاملا دلخواه شکل داده می شوند. درمان به این روش فقط یک جلسه طول می کشد و اگر بیمار خودش بخواهد می تواند در جلسه دوم نیازهای زیبایی دندانش را بیشتر کند و دندان هایش را زیباتر کند.

بیمار بعد از درمان زیبایی دندان باید بعد از نوشیدن مایع های رنگی مانند چای، قهوه و از خوردنی هایی مانند پفک و موادی که رنگ دار هستند دهان و دندان هایش را کاملا با مسواک نرم بشوید.

لمینت دندان کامپوزیتی برای درمان بد فرمی ها، نامرتبی ها و بدرنگی های دندانی به وسیله لایه نازک کامپوزیت استفاده می شود و هیچگونه تراشی در دندان ها ایجاد نمی کند.

ونیرهای سرامیکی (لمینت)

لمینیت یا پوشش های چینی و سرامیکی زیبایی ار یک لایه نازک چینی پخته ساخته شده است که مثل ناخن مصنوعی روی دندان چسبیده می شود. برتری این تکنیک در تراش کم دادن دندان (فقط در بخشی از مینا اندکی تراش می خورد) و شفافیت رنگ آن و کاملا طبیعی است.

ونیرهای سرامیکی (لمینت) برای درمان بدفرمی ها، نامرتبی ها، بدرنگی های دندان های جلویی و ترمیم شکستگی ها و بستن فضای میان دندان ها و ترمیم ناهنجاری های بد فرم دندان های جلویی به وسیله لایه نازک سرامیکی استفاده می شود و ثبات رنگ آن همیشگی است.

بعد از اینکه دندان ها تراش خوردند قالبی از آنها می گیرند و به آزمایشگاه می فرستند تا در جلسه دوم با تست آنها، اگر مناسب باشند به روی دندان ها باند (چسبانده) شوند. این تکنیک مدت زمان خیلی کمی را از شما می گیرد.

اینلای و آنلای زیبایی (Esthetic inlay & onlay)

روش اینلای ها و آنلای های زیبایی و ترمیم دندان مثل ترمیم های کامپوزیتی می باشند فقط این فرق را دارند که در آزمایشگاه مثل روش ساخت روکش ها تولید می شوند.

جنس مواد این ترمیم ها احتمال دارد از طلا یا کامپوزیت یا سرامیکی باشد. چون این مواد در آزمایشگاه ساخته می شوند به دو جلسه درمانی نیاز است. در این تکنیک دندان های عصب کشی شده که به دندان چسبیده و تقویت می شوند.

نخست دیواره های ضعیف دندان به وسیله سیستم باندینگ و مواد کامپوزیتی قوی شده و بعد قالبی از آن ها گرفته می شود به آزمایشگاه فرستاده می شود تا چینی آن با توجه به ساختار دقیق دندان و رنگ مطابق با دندان فرم داده شوند.

در آخر کار با یک سمان رزینی همرنگ دندان (چسبی که از ماده هایی شبیه کامپوزیت ها تولید شده) به حفره دندان چسبانده می شود. در تکنیک های سنتی تر برای اینکه بتوانند دندان را روکش دار کنند اطراف دندان را می تراشیدند که این کار باعث ضعیف شدن دیواره های دندان می شد.

اما در این روش هیچگونه تراشی بر دیواره های بیرونی دندان وارد نمی شود و کاملا برعکس روش قدیمی، دیواره های درونی نیز تقویت می گردد.

ترمیم دندان با روکش های فایبر

هنگامی که دندان فردی می افتد، در تکنیک های قدیمی برای پر کردن دندان خالی شده، دندان های کناری هم تراش می خورد و به عنوان پایه از آنها استفاده می شد، بعد توسط روکش روکش شدن دندان های پایه ، دندان خالی شده به حالت یک روکش زاید میان دو دندان پایه پل زده می شد که چهار یا پنج جلسه طول می کشید.

اما با روش فایبر، اگر دندانی پوسیده یا ترمیم پذیر باشد برداشته می شود و نسج سالم مانده تراش داده نمی شود. بعد نوار فایبر که معمولا از ماده های کوارتز، گلاس یا پلی اتیلن هستند میان حفره های هر دو دندان گذاشته می شود و با کامپوزیت (مواد همرنگ دندان) فضای خالی پر می گردد.

آخر سر بخش های وسطی را با کامپوزیت بر روی اسکلت فایبر که میان دو دندان به حالت پل گذاشته شده شکل می دهند.

 • عوض کردن ترمیم های نقره ای رنگ (آمالگام) قدیمی با مواد همرنگ (کامپوزیتی یا سرامیکی)
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها در مطب و منزل
 • اصلاح رنگ دندان های تغییر رنگ داده به وسیله دارو یا استعمال دخانیات

پست های زیبایی: این پست ها یا در آزمایشگاه تولید می شوند یا مستقیما در کانال ریشه باند می شوند. این پست ها به نسج دندان می چسبند و آن را مقاوم می کنند.

روکش های زیبایی: روکش های زیبایی جذابیت زیادی از روکش های سنتی دارند. در روکش های زیبایی از چینی ویژه ای بهره می گیرند که بسیار بادوام هستند. این روکش ها به ساختار دندان باند می شوند و ساختمان دندان را قوی تر می کنند.

کلینیک دندانپزشکی دندون طلا روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان را با به روزترین شیوه ها برای سلامتی دندان های شما انجام می دهد.